Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

MONITORING AAGTENDIJK 2021

terug naar overzicht

Zondag, 21 februari 2021

Vanaf 1 maart om 18.50 uur gaat het kruisnet weer te water. Dan wordt er weer een begin gemaakt met het monitoren van trekvis.

Vanaf 1 maart om 18.50 uur gaat het kruisnet weer te water. Dan wordt er weer een begin gemaakt met het monitoren van trekvis. Dit houdt in dat er gekeken wordt of de trekvis voldoende gelegenheid heeft om het achterliggende water in te komen, zoals paling, driedoornige stekelbaars en andere vissoorten. 
Het wordt gedaan op de maandag en donderdagavonden een half uur na zonsondergang.
Door vijf vrijwilligers, Paul Bel, Edwin Teeling en Jack Valk van HSV Kennemerland en John de Jonge en Ben van Mourik van RAVON gaan dit monitoren bij de duiker aan de Ringvaart. Het project loopt van 1 maart tot en met 28 juni.
Langs het hele Noordzeekanaal worden dit soort projecten uitgevoerd. De laatste paar jaren eigenlijk langs de hele kust van Zeeland tot Groningen. 
Met een kruisnet wordt er gekeken wat voor soort vis er bij 10 verschillende gemalen gespot worden. Dit wordt later allemaal ge├»nventariseerd om te kijken wat de knelpunten zijn en wat daaraan gedaan kan ( moet ) worden. 
Dit alles gebeurt even na zonsondergang, in het begin valt dat nog wel mee, dan beginnen we om even voor 7 uur, een half uur met het kruisnet aan de gang en dan naar huis, maar de laatste op 28 juni gaan we om half elf beginnen en zijn we rond half twaalf weer thuis. Maar goed, het is voor een goed doel. 
Dan moet alles nog uitgewerkt worden en later in het jaar horen we de uitslag hoe het gesteld is met alle doorgangen naar het achterliggende water. Iedere dinsdag en vrijdag staat er op de site www.hsvkennemerland.nl te lezen wat de vangst van de avond ervoor was.

Normaal gesproken staat Jack Valk met twee man aan de waterkant, nu vanwege Corona voorlopig staat Jack Valk even met 1 assistent, wel wordt er afgewisseld met de vrijwilligers, en mogen er ook mensen langs komen om (op afstand) te kijken wat wij uitvoeren en de vangst bekijken.